Poznaj nasza piękną okolicę!

Karkonosze zwane niegdyś Górami Olbrzymimi, to pasmo górskie należące do Sudetów Zachodnich. Obszar ten zlokalizowany jest w południowo-zachodniej części Polski i wraz z pobliską Kotliną Jeleniogórską tworzy jeden, coraz popularniejszy rejon turystyczny.

Karkonosze rozciągają się na 36 km długości. Ich grzbiet wyznacza naturalną granicę między Polską, a Czechami. Od wschodu pasmo to od Grzbietu Lasockiego ogranicza przełęcz Lubawska, od zachodu od Gór Izerskich oddziela je przełęcz Szklarska. Karkonosze są najwyższą częścią Sudetów.

Najwyższym i co za tym idzie najbardziej znanym szczytem Karkonoszy jest Śnieżka (1602 m n.p.m.). Niewiele niżej znajduje się Wieki Szyszak (1509 m n.p.m.) czy też Łabski Szczyt (1471 m n.p.m.). Wędrując karkonoskimi szlakami można spotkać zadziwiające formacje skalne jak np.: Słonecznik, Pielgrzymy, Trzy Świnki. Popularnymi miejscami wycieczek są również Śnieżne Kotły, ze szczytu których można podziwiać Góry Izerskie, Góry Kaczawskie oraz Rudawy Janowickie. Karkonosze to nie tylko wysokie szczyty ale również piękne wodospady. Najbardziej znanymi są: Wodospad Kamieńczyka, Wodospad Szklarki czy Wodospad Podgórnej.

Karkonosze to także interesujące miejsce dla fanów historii i zabytków.  Amatorzy tego typu atrakcji znajdą w Kotlinie Jeleniogórskiej wiele ciekawych atrakcji. Bardzo częstym celem wycieczek turystów zarówno z Polski jak i zza granicy jest Zamek Chojnik w Sobieszowie. Innymi zabytkami wartymi zobaczenia jest m.in. Pałac na wodzie w Staniszowie oraz ruiny Zamku księcia Henryka w Sosnówce. 

Galeria z okolicy